Logo Baner Baner
O firmieOfertaGaleriaSprzedażKontakt             
 
 
Dlaczego warto prostować ramy w samochodach ciężarowych
 

Zdjęcie

Powypadkowe ramy prostowane są przy pomocy hydraulicznych siłowników wspomaganych przez indukcyjną nagrzewnicę, którą w kilkanaście sekund można punktowo podgrzać ramę do wysokiej temperatury ułatwiając jej prostowanie. Nagrzewnica indukcyjna umożliwia bardzo dokładnie określenie miejsca dozowania temperatury, dzięki czemu nie trzeba rozbrajać do naprawy całego osprzętu podwozia, co oczywiście wpływa na ograniczenie czasu i kosztów naprawy.
W poddawanym dużym przeciążeniom samochodzie po jakimś czasie używania ulega bowiem zniekształceniom rama. Krzywa rama, a w rezultacie brak prawidłowej geometrii ustawienia kół to znacznie większe zużycie paliwa przez samochód - nawet o kilka litrów na 100 km, a także szybsze, a do tego nierównomierne zużycie bieżnika przez opony. Według badań użytkowanie pojazdów o niewłaściwej geometrii kół i osi powoduje, że opory toczenia są o wiele wyższe niż zakładał producent samochodu .
A to właśnie te siły decydują w dużej mierze o ilości spalania paliwa. Zwykle naprawa w fachowym serwisie (MAGNY TRUCK SERVICE) i przy pomocy profesjonalnego sprzętu skutkuje spadkiem zużycia paliwa . Dlatego, opłaca się prostować ramy.
Zdjęcie

 

MAGNY TRUCK SERVICE ul. Kolejowa 15, 66-100 Sulechów Mobile: +48 693 453 821